Wakacje na Krecie

Chcąc spędzić wakacje na Krecie warto zastanowić się który obszar chcielibyśmy odwiedzić. Czy może zatłoczone miejscowości pełne turystów i klubowiczów, czy z dala od miejskiego zgiełku, gdzie panuje cisza i spokój? Wakacje na Krecie mogą być piękne, ale i męczące, gdy wybierzemy się w nieodpowiednie miejsce nie planując wcześniej skrupulatnie swojego urlopu. Zobacz czy akurat tam gdzie jedziesz będzie dla Ciebie idealną opcją podczas wakacyjnego urlopu na Krecie.

Wyspa dzieli się na cztery nomosy: Chanię, Retimno, Heraklion i Lasiti, a jej największe miasta to m.in. stolice powyższych regionów o tej samej nazwie: Chania, Retimno, Heraklion, a także Agios Nicolaos. Inne atrakcje na Krecie czekające na turystów spędzających tu wczasy to przede wszystkim malownicza historyczna wyspa Santorini, wąwóz Samaria oraz Spinalonga – wyspa, którą w przeszłości zamieszkiwali trędowaci.

Na Krecie najlepiej porozumiewać się po angielsku, choć warto wspomnieć, iż ze względu na bardzo częste odwiedziny Rosjan, językiem, który cieszy się tutaj dużą popularnością, jest także rosyjski.

Ta przecudna wyspa kryje w sobie naprawdę wiele tajemnic, jednak trzeba chcieć je odkrywać. Czy to pałac Minosa, czy labirynt Minotaura, a może jeszcze inne starożytne zabytki które cieszą oko i wzmagają chęć podróżowania? Jednak gdy starczy nam plażowanie i spędzanie czasu w hotelu bądź imprezowe nocne życie, tak naprawdę możemy pojechać gdziekolwiek, byle było ciepło i nie padało. Takie myślenie niestety przyświeca niestety wielu turystom chęć podróżowania po rejonie w którym się znajdują, przez co rozleniwieni tracą czas na siedzenie przy hotelowym barze…a duch historii tej wyspy wisi w powietrzu i aż grzech jest nie wynająć samochodu i nie zwiedzić tych pradawnych, ekscytujących miejsc.

Na szczęście mamy jest przewodnik po Krecie, gdzie znaleźć można wszystko to co warto ujrzeć na własne oczy, nie tylko ze zdjęć. Zachęcamy do lektury!