Aktywny wypoczynek

Słońce, długie piaszczyste plaże oraz lazurowe morze przyciągają na Kretę miłośników błogiego relaksu oraz wodnych aktywności, którzy pragną spędzić pełne wrażeń wczasy. Największa grecka wyspa zapewnia idealne warunki do uprawiania m.in.: windsurfingu, jazdy na motorówkach, skuterach lub nartach wodnych.

Kreta – jakie sporty uprawiać na wyspie? Najlepsze miejsca

Ok. 2,2 km od popularnej miejscowości turystycznej Agios Nikolaos znajduje się piękna piaszczysta plaża Almyros, zlokalizowana w delcie rzeki o tej samej nazwie. Dzięki łagodnemu zejściu do morza jest to dogodne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Plaża słynie z doskonałych warunków do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Można tu wypożyczyć m.in. motorówki oraz narty i skutery wodne.

Zwolennicy windsurfingu powinni zaś wybrać się w pobliże południowo zachodniego wybrzeża wyspy, gdzie zlokalizowana jest niewielka wysepka Elafonisi, wchodząca w skład regionu Chania. Elafonisi jest znanym spotem windsurfingowym. Przyciąga turystów malowniczą laguną, różowawym piaskiem oraz czystą przejrzystą wodą. Wieje tutaj wiatr północno zachodni, nadciągający od strony Morza Jońskiego, który zazwyczaj osiąga siłę 4 lub 5 stopni w skali Buforta. Południowa część laguny zapewnia idealne warunki do uprawiana freeride’u, freestyle’u oraz slalomu. Polecany spot windsurfingowy znajduje się także w zachodniej części wyspy w miejscowości Phalasarna. Wieje tutaj północno zachodni wiatr o sile od 4 do 7 stopni w skali Beuforte’a.

Kreta to także doskonały kierunek dla pasjonatów eksplorowania podwodnych głębin. Bogate życie morskie, jaskinie, wraki statków oraz znajdujące się pod poziomem morza wąwozy przyciągają wielu nurków. Najlepszymi miejscami do nurkowania są m.in.: wybrzeże Kravos w regionie Rethymnon, Agios Nikolaos i Elounda w regionie Lasithi, Cave of the Elephantes i Cave Boga w regionie Chania oraz Hersonissos Cape, El Greco Cave i El Greco Reef w regionie Heraklion.

Kreta – aktywny urlop na greckiej wyspie

Kreta zapewnia idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, nurkowanie, jazda na nartach wodnych czy motorówkach zapewnią miłośnikom ruchu spory zastrzyk adrenaliny oraz moc samych pozytywnych emocji.