Ierapetra na Krecie

Ierapetra

Prawdziwie zrelaksować będzie można się na pewno w Ierapetra, miasteczku obfitującym w przepiękne plaże. Prócz tego zaś fascynuje ono nietuzinkową architekturą oraz ciekawą historią. To najbardziej zaludnione miasto Krety znajdujące się na jej południowo-wschodnim wybrzeżu i zarazem dość istotny ośrodek turystyczny.

Klimat i atrakcje Ierapetry

Ierapetra jest czwartym pod względem wielkości miastem Krety. Zajmuje dosyć spory obszar wybrzeża, gdyż jest dosyć rozległe i posiada niską zabudowę. W tym obszarze klimat jest umiarkowanie ciepły. Średnia temperatura oscyluje w granicach 19 stopni Celsjusza, natomiast w ciągu roku średnie opady wynoszą 509 mm. W zimowym okresie najczęściej występują obfite opady, natomiast latem jest bardzo ciepło.

Turystów przyciągają liczne plaże i doskonałe krajobrazy nadmorskie. Miasto oferuje także wiele innych atrakcji, m.in.; Muzeum Archeologiczne, wenecki zamek Castel Gerapetra, liczne tawerny i bary, w których można wypocząć. Zamek Castel Gerapetra góruje nad portem i odznacza się bardzo dobrym stanem, mimo licznych przebudowań. W tym miejscu warto również zwiedzić turecki meczet i kościoły – Panagia tu Kale i XIV- wieczny kościół pod wezwaniem Chrystusa Pana.

Przemysł turystyczny w tym regionie znacznie zdominował miasto i tutejszy obszar. Znajdują się tutaj liczne hotele, wille i restauracje, które tworzą zabudowany krajobraz w okolicach wybrzeża. Bary przy plaży zachęcają do skosztowania lokalnych trunków, a tawerny przyciągają aromatycznymi daniami. Mieszkańcy zajmują się także uprawami szklarniowymi, gdyż na tym terenie znajdują się żyzne równiny.

Niezapomniany urlop w Grecji

Wakacje w Grecji z pewnością pozostaną w naszej pamięci przez długi czas, a malownicze regiony zachwycą swoim pięknem. Wycieczka po Krecie nie może się obejść bez zwiedzenia miasta, jakim jest Ierapetra. Znaleźć tutaj można piękne, piaszczyste plaże i liczne zabytki. Znacznie rozwinięty przemysł turystyczny sprawia, że każde roku miasto odwiedzają tłumy podróżników.