Chania na Krecie

Chania

W nieco weneckim stylu powstała zaś Chania, jedno z większych miast na Krecie. Ciekawa zabudowa, interesujące Stare Miasto oraz dzielnica portowa przyciągają tu turystów z różnych zakątków świata. Chania to również hala targowa pełna bogactw. Obfituje bowiem w niemal wszystkie lokalne produkty, warto więc zrobić tutaj zakupy i poszukać oryginalnych pamiątek.

Geografia i ciekawe miejsca w Chanii

Chania jest położona na północno-zachodnim wybrzeżu Krety.  Miasto jest otoczone z tyłu masywem Lefka Ori – Białych Gór. W tych rejonach bardzo długo utrzymuje się śnieg. Kreta cechuje się bardzo dobrymi drogami i siecią połączeń autobusowych, dlatego turyści z łatwością przemieszczą się w dane miejsce. W tym pięknym mieście panuje łagodny śródziemnomorski klimat. Latem temperatury sięgają nawet do 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody oscyluje w granicach 25 stopni.

Chania posiada wiele ciekawych atrakcji, wśród których można wymienić; wenecki port z promenadą, ruiny antycznego miasta Kydonia, Muzeum Architektoniczne, Halę Targową, Łaźnię Turecką, Muzeum Morskie czy parki miejskie. W tym miejscu z pewnością turyści nie będą się nudzić, gdyż jest sporo miejsc, które warto odwiedzić.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Chania jest drugim co do wielkości miastem Krety, często określanym jako mała Wenecja. Przypomina nieco włoskie miasta, mimo tego, że nie przecinają jej kanały. Okazuje się, że Chanię założyli Wenecjanie na miejscu starożytnego miasta. W okresie II wojny światowej rejon ten był bombardowany, co doprowadziło do poważnych zniszczeń. W 1913 roku miasto wraz z całą Kretą dołączono do Grecji. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym rejonie jest port wenecki. Znajduje się tutaj nadmorska promenada, liczne kawiarenki i tawerny. Z tego miejsca warto podziwiać pływające jachty i latarnię morską. Promenada tętni życiem zwłaszcza wieczorem i nocą.

Wczasy w Grecji to bardzo dobry pomysł na spędzenie urlopu w pięknych i malowniczych miejscach. Szereg atrakcji miasta Chania sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. Malownicze krajobrazy i urocze zakątki na długo pozostaną w pamięci.