Wybrzeże Eloundy

Elounda

Elounda jest niewielkim miastem znajdującym się w Zatoce Mirabello, niedaleko Aghios Nikolaos. Wycieczka po Grecji dostarczy turystom masę wrażeń, a widoki będą zapierać dech w piersiach. Najwięcej turystów wybiera się w rejony greckie w okresie wakacji – wtedy jest tutaj najcieplej.

Elounda – geografia, klimat

Elounda znajduje się we wschodnim obszarze Krety, nad Zatoką Mirabello. Sezon letni w tym rejonie trwa od maja, aż do października. Najbardziej upalne dni przypadają w lipcu i sierpniu – temperatury często są wyższe niż 30 stopni Celsjusza. W tym czasie temperatura wody kształtuje się na poziomie nawet do 26 stopni.

Atrakcje turystyczne w Eloundzie

W okolicach miasteczka znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić. Niezwykłe wrażenie robią ruiny doryckiego miasteczka zatopione pod wodą (Olous). Płaskowyż Lasithi zachwyca roślinnością i wiatrakami, które od lat podziwiają turyści. Ładne plaże są gratką dla fanów wodnych sportów i zachęcają do wypoczynku. Po dniu pełnym wrażeń odwiedzić można klimatyczne restauracje i bary, w których skosztować warto lokalnych potraw.

W miasteczku istnieje wiele sklepików z rękodziełem i pamiątkami z tego regionu. W piątkowe poranki warto wybrać się na tradycyjny targ, natomiast większe zakupy turyści zrobią w supermarkecie. Nocne życie w tym regionie toczy się przede wszystkim w okolicach portu – tutaj znajdują się dyskoteki i kluby. W barach można się zrelaksować oglądając sportowe wydarzenia. Wycieczka po Grecji będzie dla niektórych łatwiejsza dzięki temu, że rejon posiada promy, które często kursują (głównie do portów w Patras i Igoumenitsa).

Kreta na wakacje to bardzo ciekawy kierunek podróży, który warto wcześniej zaplanować. Klimatyczne miasteczko Elounda zachwyca licznymi plażami i okolicznymi krajobrazami. Miłośnicy sportów wodnych i aktywnego wypoczynku z pewnością docenią dodatkowe atrakcje. Pamiątki z tego obszaru znaleźć można w małych sklepikach z rękodziełem i biżuterią. Promem z łatwością dostać się można w oddalone regiony, które także chcemy odwiedzić.