Sitia

Sitia jest najmniejszym miastem na Krecie, co jednak nie oznacza, że nie w nim zbyt wielu atrakcji. Można liczyć na wspaniałą atmosferę, spokój, przyjaznych mieszkańców. Wielu osobom spodoba się powolne życie w tym kreteńskim miasteczku. Warto dać mu szansę i zdecydować się na jego odwiedzenie. Jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Jakie atrakcje znajdują się w mieście Sitia?

Niewielkie miasteczko Sitia ma długą i bogatą historię, która sięga aż starożytności. Stanowiło kiedyś niezwykle istotny punkt wymiany handlowej z greckimi portami. Warto przyjrzeć się z bliska twierdzy Kazarna. Na jej terenie organizowane są rozmaite wydarzenia, koncerty i imprezy plenerowe. Jeśli kogoś interesuje historia, to świetną opcją będzie odwiedzenie muzeum archeologicznego, w którym znajdują się znaleziska z różnych epok.

Wśród nich są nawet eksponaty z okresu geometrycznego, grecko-rzymskiego. Ciekawą opcją jest również muzeum folkloru. To okazja do zobaczenia między innymi strojów ludowych, kreteńskiego tkactwa. Warto również odwiedzić tawernę rybacką, aby skosztować przysmaków przygotowanych z lokalnych produktów.

Co ciekawego czeka na turystów w miejscowości Sitia?

W miejscowości Sitia można liczyć na przepiękne plaże. Na szczególną uwagę zasługuje ogromny las palmowo-daktylowy, największy w całej Europie. W przypadku Vai widoki zapierają dech w piersiach. Tworzą je malownicze zatoczki z dziewiczymi plażami, krystalicznie czyste wody. Miłośnicy windsurfingu będą zadowoleni. Duże wrażenie robi wpływanie do portu statku. Słychać go już z daleka. W porcie znajduje się wiele rybackich łodzi i prywatnych jachtów.

Świetnym miejscem na wypoczynek jest miejski Bulwar, otoczony majestatycznymi palmami. Jest do wyboru wiele tawern i kawiarni, które umożliwiają zaspokojenie pragnienia i głodu. Miejska promenada to ciekawa atrakcja. Są także rzymskie akwaria, w których dawniej trzymano świeże ryby. Nadal znajdują się na wybrzeżu pomimo tego, że czasy swojej świetności mają już dawno za sobą.